Vedlejší účinky léku: Lutrate depot Prášek a rozpouštědlo pro injekční suspenzi s prodlouženým uvolňováním
Generikum: leuprorelin
Účinná látka: leuprorelin acetate
ATC skupina: L02AE02 - leuprorelin
Obsah účinných látek: 22,5MG, 3,75MG
Balení: Injekční lahvička
Podobně jako všechny léky může mít i tento přípravek nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.
Informujte ihned svého lékaře, pokud se u Vás objeví náhlé sípání, potíže s dýcháním, otoky očních víček, obličeje nebo rtů, vyrážka nebo svědění (zejména pokud postihne celé tělo).
Hlášeny byly níže uvedené nežádoucí účinky.
Velmi časté (mohou postihnout více než 1 z 10 pacientů):
Návaly horka a reakce v místě vpichu.
Časté (mohou postihnout až 1 z 10 pacientů)
Noční pocení, studený pot, únava, bolest hlavy, pyrexie (zvýšení tělesné teploty), zvýšená chuť k jídlu, erektilní dysfunkce, hyperhidróza (zvýšené pocení), astenie (nedostatek nebo ztráta síly), bolesti zad a reakce v místě vpichu, jako je bolest, podráždění, diskomfort (nepříjemný pocit), erytém (zarudnutí kůže), otoky (zvětšení velikosti nebo nafouknutí), podlitiny (pohmoždění) a při dlouhodobé léčbě leuprorelinem změny nálady a deprese.
Méně časté (mohou postihnout až 1 ze 100 pacientů):
Otoky prsů, citlivost prsů, pocit točení (závrať), slabost, poruchy spánku, somnolence (spavost), insomnie (nespavost), bolest v podbřišku, průjem, nevolnost (nauzea), zvracení, pocit horka a chladu, pocit roztřesenosti, horečka, žlutá oční bělma a kůže (žloutenka), změny jaterních enzymů, anorexie (odmítání potravy), vysoká hladina cholesterolu, bolest kloubů, svalové křeče, bolest rukou a nohou, snížená sexuální touha, změny nálady, zadržování moči, častá potřeba močit, nekontrolovaný únik moči (inkontinence), otoky kolem očí, poruchy ejakulace, hyperlipidemie (vysoké hladiny lipidů v krvi), pruritus (svědění), urtikarie (kopřivka), při krátkodobé léčbě leuprorelinem změny nálady a deprese a reakce v místě vpichu, jako jsou otok, poranění a krvácení.
Není známo:
Srdeční poruchy: změny v EKG (prodloužení QT intervalu)
Hlášení nežádoucích účinků
Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci. Nežádoucí účinky můžete hlásit také přímo na adresu:
Státní ústav pro kontrolu léčiv
Šrobárova 48
100 41 Praha 10
Webové stránky:
www.sukl.cz/nahlasit-nezadouci-ucinek
Nahlášením nežádoucích účinků můžete přispět k získání více informací o bezpečnosti tohoto přípravku.
5.